X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدشبيه سازي سيستمهاي اتوماسيون صنعتي Automation studio
درباره وبلاگ

در عصر حاضر لزوم استفاده از تکنولوژی و امکانات فناوری اجتناب ناپذیر می باشد . هم میهنان عزیز با توجه به پتانسیل علمی بالا در داخل کشور برای فراگیری و استفاده از این امکانات نیاز به مراجع اطلاع رسانی دارند . مابر آنیم تا بستری برای تبادل اطلاعات علمی و آموزشی با کمک شما عزیزان فراهم سازیم . ما منتظر یاری سبزتان هستیم .
موضوعات
آرشيو مطالب
وبلاگ دوستان
 
Visit : 475


پس از تعيين سايز قطعات و انجام محاسبات اوليه توسط نرم افزار Automation Studio پيش از آنكه سيستم هيدروليك به صورت سخت افزاري ساخته شود ، ميتوان بخشهاي مختلف مدار هيدروليك و ارتباط آن با بخشهاي كنترل و برق را شبيه سازي و در صورت نياز طرح اوليه را اصلاح نمود.  انجام فرايند شبيه سازي مخصوصا در طرح سيستمهاي پيچيده پيشنهاد ميگردد. اين امر باعث كاهش احتمال خطا در انجام پيش بيني عملكرد سيستم ميگردد.نرم افزار شبيه سازي سيستمهاي اتوماسيون صنعتي با بهره گيري از ماژولهاي مختلف كاري بهترين ابزارها بمنظور طراحي ، شبيه سازي و آناليز سيستمهاي اتوماسيون صنعتي را به ما ارايه ميكند .به كمك اين نرم افزار قابليت مديريت سيستمهاي زير ايجاد ميگردد :


1- مدارها و سيستمهاي هيدروليك ، نئوماتيك

2- مدارها و تجهيزات الكتريكال ( الكترو هيدروليك و نئوماتيك )
3- هيدروليك و نئوماتيك پرو پرشنال
4- برنامه نويسي و طراحي ماشين آلات بكمك PLC

 

اين نرم افزار توسط شركت famic كانادا بمنظور طراحي ، تست ، شبيه سازي ، اجرا ، آموزش و نگهداري و تعميرات ماشين آلات و سيستمهاي پيچيده صنعتي ارايه و در حال حاضر در بسياري از صنايع و دانشگاههاي اروپا و امريكا در حال استفاده ميباشد . بكمك اين نرم افزار مي توان المانهاي مورد نياز رابا توجه به نيازهاي طراح انتخاب و اصلاح نمود و اين قابليت توانمندي هاي اين نرم افزار را بسيار ارتقاء بخشيده است . از اين نرم افزار ميتوان بمنظور طراحي و ترسيم نقشه هاو مدارهاي پيچيده اتوماسيون صنعتي بهره گرفت . در اين نرم افزار با شبيه سازي و استخراج گرافهاي مختلف ميتوان آناليز ، و رفع عيوب طراحي و تعميراتي ايجاد شده در مدارها و ماشين آلات صنعتي را انجام داد .در اين نرم افزار با طراحي مدارهاي الكتروپنوماتيك و الكترو هيدروليك و بهره گيري از المانهاي پروپرشنال ميتوان مدارهاي پيچيده CLOSED LOOP را طراحي و تحليل نمود .

سیستم مستند سازی فرآیند این امکان را به کاربر می دهد تا دیاگرام های کنترلی را از هم تفکیک نماید. به کمک شبیه سازی دینامیکی می توان پروژه را با ریسک کمتر اجرا نموده و از  عدم وقوع خطرات احتمالی در شروع مطمئن شد.به کمک توانایی که در شبیه سازی وجود دارد مانند کنترل سرعت، کد های رنگی اجزا و انیمیشن، طراحان می توانند فرآیند کار مدار را مشاهده کنند و خطا ها را تشخیص دهند.اجزای موجود در کتابخانه این نرم افزار شامل استاندارد های نمایش شماتیک بین المللی مانند ISO, DIN, IEC, JIC می باشد.

به کمک اجزای از پیش تعریف شده و گروه بندی آنها و برخی ابزار های ویرایش گرافیکی کاربر می تواند المان های مورد نظر خود را طراحی نماید و آنها را در کتابخانه جای دهد. این نرم افزار به طور اتوماتیک BOM مدار را برای مستند سازی پروژه صادر می کند. این نرم افزار پرینت های خروجی با استاندارد نقشه های مهندسی تولید می کند.

برای اتصال نرم افزار Automation Studio 5.0 به محیط خارج کاربر می تواند دو گزینه را انتخاب کند. استفاده از کیت های I/O یا استفاده از ماژول های OPC Client . محیط واسط I/O در نرم افزار، سخت افزاری است با 8 ورودی و 8 خروجی که می تواند به رله، کنتاکت، شیر برقی، PLC یا سنسور متصل گردد. OPC Client  نرم افزاری است که به Automation Studio 5.0 این امکان را می دهد که با هر سخت افزاری که تولید کننده ی آن این پروتوکل را پشتیبانی می نماید به تبادل اطلاعات بپردازد. در واقع OPC Client نرم افزار Automation Studio را تبدیل به یک Soft-PLC می کند.


1 2 3 4 5
نویسنده : Alireza fazli
چهارشنبه 27 مهر 1390
مکانیک, نرم افزار,
صفحات سایت
پیوندهای روزانه
کد های کاربر

www.samenblog.com -->ساخت وبلاگ

آمار وبلاگ
» بازدید امروز : 27
» افراد آنلاین : 2
» بازدید دیروز : 46
» بازدید ماه : 896
» بازدید سال : 896
» کل بازدیدها : 76224
» مجموع اعضا : 15
» تعداد مطالب : 106
» تعداد نظرات : 19

تمامی حقوق متعلق به وبلاگ شبيه سازي سيستمهاي اتوماسيون صنعتي Automation studio می باشد. کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع امکانپذیر می باشد. طراحی و کد نویسی توسط : قالب سبز.